7Fizjoterapeuta, trener personalny. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego. Obecnie wykładowca fizjoterapii na kilku uczelniach wyższych, szkoleniowiec z zakresu treningu i odnowy biologicznej. Prowadzi badania naukowe dotyczące wpływu treningu fizycznego na parametry układu sercowo-naczyniowego.
Doświadczenie zawodowe. Jest autorem artykułów zamieszczanych w specjalistycznych czasopismach medycznych. Uczestnik wielu konferencji o tematyce z zakresu fizjoterapii i sportu.

Ukończył kilkuletni kurs ortopedycznej terapii manualnej metodą Kaltenborna, terapii manualnej wg. koncepcji Plaatsmana, kurs Medycznego Treningu Funkcjonalnego stosowanego w sporcie i rehabilitacji, integracyjnego masażu relaksacyjno - leczniczego Bodywork, Work - Site i wielu innych masaży. Instruktor Kinezygerontoprofilaktyki i Nordic Walking. Swoje doświadczenie zdobywał w oddziałach klinicznych i znanych ośrodkach SPA.

Tomasz Chomiuko sobie: "Fizjoterapia to dział medycyny, który mnie zafascynował i sprawił, że moja praca stała się pasją. Postanowiłem się rozwijać w kierunku ortopedii i medycyny sportowej, głównie dlatego że nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Moje ulubione formy ruchu to trening funkcjonalny, biegi, pływanie, jazda na rowerze i Nordic Walking."

Publikacje:
"Wpływ systematycznego treningu fizycznego limitowanego tętnem na parametry sercowo - naczyniowe u osób po 65 roku życia". Tomasz Chomiuk, Artur Mamcarz. Bezpieczne formy aktywności ruchowej stosowane w treningu osób starszych. Kardioprofil 2007; 6: 451- 455.
Sylwia Skorupska, Tomasz Chomiuk, Artur Mamcarz. Czy sport to zdrowie dla chorego na cukrzycę? Przegląd Kardiodiabetologiczny 2008; 3:232-236. Tomasz Chomiuk, Sylwia Skorupska, Emilia Łapiak, Artur Mamcarz.Aktywność fizyczna kluczem do zachowania sprawności seksualnej. Kardioprofil 2009; 3: 205-210.
Sport wyczynowy a cukrzyca, Sylwia Skorupska, Tomasz Chomiuk, Artur Mamcarz Diabetologia Na Co Dzień 2010, 1 (18), 28-31

Opinie:
http://www.znanylekarz.pl/tomasz-chomiuk/fizjoterapeuta/warszawa    
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/27631/Tomasz-Chomiuk/fizjoterapeuta-fizykoterapeuta-rehabilitant-wizyty_domowe/Warszawa  
http://www.wystawopinie.pl/business/Zdrowie/Rehabilitacja/TOMASZ-CHOMIUK-FIZJOMED 

Wystąpienia:
Prezentacja wyników badań podczas sesji plakatowych w czasie konferencji naukowych: European Society of Cardiology Congress 2010 - , Stockholm - Sweden EuroPRevent 2010 ,
Prague - Czech Republic Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK. 2010.
Ustroń III Konferencja Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, 2009r. Warszawa
http://aktywni.pl/aktualnosci/kinesiotaping/
http://aktywni.pl/aktualnosci/test-funkcjonalny-functional-movement-sc/
http://aktywni.pl/aktualnosci/masaz-lodem/
http://aktywni.pl/aktualnosci/narty-przygotowanie-do-sezonu/
http://aktywni.pl/aktualnosci/masaz-w-pracy/ 

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2