Akcja "Zdrowy Start" SetPoint - Gazeta.pl - edziecko.pl - Nestle

Kopia zdrowystart

SetPoint ekspertem żywieniowym akcji "Zdrowy Start" organizowanej przez Gazeta.pl / eDziecko a pod patronatem firmy Nestle. Zmieniamy złe nawyki żywieniowe Polaków. 

 

 

Komentarze i opinie wybranych rodzin.

 Sama piramida-nowa Rodzina 6 - Kamila, Mariusz, Ksawery i Oliwier

Kliknij i zobacz przemianę rodziny na portalu edziecko.pl 

 Doradca żywieniowy rodziny - Gabriela Słowińska- dietetyk SetPoint 

gsb

 Kilka słów od Pani Kamili 

"Trudno jest mi przekonać na chwilę obecną narzeczonego do zdrowego odżywiania ale stara się bardzo :-) dzieci powoli stopniowo też się przekonują :) warzywa grają jak na razie główną role w naszym jadłospisie :-)

Jesteśmy pełni pary, przygotowani na dalszy ciąg ze zdrową żywnością. Nasze emocje są ogromnie radosne i nas jeszcze bardziej umacniają w przekonaniu że nam się uda. Juz nie długo dorzucimy zdjęcia z potrawami...

Jedynie co mogę ja sama sobie zarzucić to piłam kawę czarną od rana lecz śniadanko regularnie zjadam :)  ja jako gospodyni domowa młoda matka miałam problem z przygotowaniem potrawy takiej jak  ... kurczak zapiekany z jabłkami... po prostu trochę sie spalił i jabłka wyleciały... aż wstyd się przyznać jeszcze nigdy czegoś takiego nie robiłam lecz myślę, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej... nawet nasze samopoczucie się polepszyło i jesteśmy gotowi na więcej bo dla nas to wyzwanie :) dziękujemy"

 Sama piramida-nowa Rodzina 4 - Karina, Marceli, Lenia i Borys 

Kliknij i zobacz przemianę rodziny na portalu edziecko.pl 

 Doradca żywieniowy rodziny - Elżbieta Duda-Gmurczyk - dietetyk SetPoint  

edb

 Kilka słów od Pani Kariny

"Na diecie jesteśmy dopiero od kilku dni, a ja dziś rano zauważyłam już pierwsze efekty;) Czuję się lekko, jakby ubyło mi kilka centymetrów w obwodzie. Musimy przyznać, że bycie na diecie to trochę logistyczne wyzwanie. Wcześniej nie zwracaliśmy tak mocno uwagi na to, co i kiedy jedliśmy. Marceli prawie nie jadał rano, często zdarzało mu się zjeść dopiero wieczorem po powrocie z pracy. A ja zazwyczaj w biegu to, co było pod ręką. Pierwsze dni za nami i nie powiem, że było łatwo... zakupy z listą, żeby nic nie zapomnieć i mam wrażenie, że  w weekend nie wychodziłam  z kuchni, aby nadążyć z przygotowaniem kolejnych posiłków. Ale udało mi się nawet  gotując zupy dla nas zrobić wersje dla Leni, naszej 9-cio miesięcznej córeczki. 

W dni powszednie udawało mi się zjadać po kolei wszystkie 6 dań z jadłospisu. Marceli standardowo opuszczał śniadanie w domu, ale pakowałam mu cały zestaw do pracy, niestety nie przeszła opcja zabierania obiadu do pracy, bo nie ma możliwości odgrzania. W weekend zjedliśmy śniadania (ja staram się trzymać zaleceń odnośnie ilości, a Marceli raczej nie bardzo;)), ja kolejne 2 w formie owoców,  Marceli nic dopiero zupy krem, które  były przepyszne i tu znowu Marceli przekroczył zalecone ilości, a drugie dania jedliśmy trochę później niż zalecona pora i ja już nie miałam ochoty na kolację - co było dla mnie sporym zaskoczeniem. 

Nasze uwagi do zaproponowanych dań:

nie zbyt smakował nam kurczak z jabłkami, świetne były zupy, ryba w warzywach i pstrąg pieczony. Pozytywnie zaskoczyły nas burgery ze śliwką.

Do obecnego jadłospisu mam jedną uwagę - pulpeciki rybne - z jednej strony chętnie wymieniłabym je na coś innego, a z drugiej strony myślę, że warto spróbować je przygotować. 

PS. Borys chętnie zjadł burgery, krem z dyni z powodu grzanek. Pstrąga i jajecznicę;) Ryż zastępowaliśmy jego ulubionym makaronem;)" 

 Sama piramida-nowa Rodzina 1 - Kamila, Daniel i Pola

Kliknij i zobacz przemianę rodziny na portalu edziecko.pl 

 Doradca żywieniowy rodziny - Gabriela Słowińska- dietetyk SetPoint 

gsb

 Kilka słów od Pani Kamili "kamapola"

"Trudne jest to jednak by udało się postępować z rozpiską. Trudne jest nie podjadanie :( na pewno jest to związane, że nie umiem od tak odciąć się od poprzednich nawyków i nie mając żadnej diety na drodze, a tu teraz dieta, więc walczę by prędzej zjeść owoc czy ciasto wielo zbożowe niż Tiramisu czy kromkę chleba z masłem.

Przyznaję, że ten pierwszy tydzień zleciał tak szybko, że nie miałam, kiedy i jak sie z nim całkowicie zapoznać i ze wszystkich przepisów skorzystać, ale nadchodzi weekend i parpadelle jak i kurczaki chcę zrealizować.

Fajne pomysły to przede wszystkim nowe przepisy ze względu na to, iż do tej pory gotuję kilka przepisów na okrągło. Ale też poprosiłabym o prostsze przepisy składające się z mniejszej ilości składników. Poprosiłabym o przepisy z łososiem lub pstrągiem, bo lubimy rybkę."

 Sama piramida-nowa Rodzina 2 - Ewelina, Patryk i Bartosz 

Kliknij i zobacz przemianę rodziny na portalu edziecko.pl 

 Doradca żywieniowy rodziny - Małgorzata Waleriańczyk- dietetyk SetPoint 

mwb

 Kilka słów od Pani Eweliny 

"Hmm idzie raczej nieźle;) góra 1 kawa dziennie;) jedzonko pyszne;) mniam;)"

 

Post użytkownika DZIECKO.

 

Więcej informacji o akcji na http://www.edziecko.pl/zdrowy_start/1,133869,14468737,Akcja_Zdrowy_Start.html

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap1

Akademia SetPoint zaprasza.
Imprezy-wspólne gotowanie.