setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie, bez efekty jo-jo

Czym tak naprawdę jest efekt jo-jo?

Efekt jo-jo to wahania masy ciała, polegające na naprzemiennym chudnięciu i tyciu. Jeśli stosujemy nierozsądną dietę, a potem wracamy do poprzednich nieprawidłowych nawyków żywieniowych, to powrót do zwiększonej masy ciała będzie nieunikniony. Często z dodatkowym "bonusem", tym większym, im bardziej rygorystyczna była dieta. Kiedy osiągamy wymarzony cel - upragnioną wagę, jest to dopiero początek pracy nad sobą.
Ratunkowe jo-jo!

Ratunkowe jo-jo!

Czy wiesz, że efekt jo-jo ratuje nasze życie? Po stosowaniu niewłaściwej diety, polegającej na „głodzeniu”, dochodzi do poważnych deficytów w naszym organizmie. Dodatkowo, gdy deficyt energetyczny jest zbyt duży w stosunku do naszego zapotrzebowania, a tempo odchu- dzania jest zbyt szybkie, to po pierwsze - tracimy z organizmu głównie wodę, a nie tłuszcz, a po drugie - obniżamy tempo metaboliz- mu. Dlatego, po zakończeniu diety organizm w mądry sposób wyrównuje niedobory i następuje efekt jo-jo. Im większy reżim i nie- dobory energetyczne w organizmie, tym większy powrót kilogramów.

Jak wykorzystać efekt jo-jo dla własnej korzyści?

Wykresem idealnego odchudzania jest krzywa skośna prowadząca mocno w dół, a następnie przybierająca kształt schodkowy, przedstawiając kolejno - spadek i stabilizację wagi. Szybka "dieta cud" zapewnia nam tylko tę początkową fazę, bez stabilizacji masy ciała. Gdy po początkowym szybkim spadku wagi zaczynasz znacznie wolniej tracić kilogramy, to nie znaczy, że masz zacząć się głodzić! Musisz jeść, by dostarczyć organizmowi, nie tylko kalorie i składniki odżywcze, których potrzebuje do prawidłowego funkc- jonowania, ale również, aby obniżyć swój punkt równowagi - punkt Setpoint.

Bez efektu jo-jo w SetPoint

Rozpoczynanie "diety cud", którą i tak porzucimy z chwilą osiągnięcia wymarzonej wagi - nie ma większego sensu. Skuteczna dieta to trwała modyfikacja stylu życia. Powinna wpłynąć korzystnie na samopoczucie i zdrowie, a nie tylko na chwilową samoocenę. Zdrowe odchudzanie ma regulować metabolizm, zapobiegać efektowi jo-jo i skutecznie optymalizować masę ciała. Zatem stabilizacja punktu Setpoint jest kluczem do odchudzania.

W Centrum Dietetycznym SetPoint doradca żywieniowy skomponuje dietę dostosowaną do stylu życia, trybu pracy i upodobań smakowych Klienta, tak, aby stała się integralną częścią życia.
Tylko długotrwałe zmiany i świadomość żywieniowa pozwolą zapomnieć o efekcie jo-jo.

 

#co jeść żeby schudnąć #skuteczne i trwałe odchudzanie #zdrowe odżywianie #zdrowo schudnąć #odchudzanie bez efektu jojo #dietetyk warszawa opinie #dietetyk warszawa #poradnia dietetyczna warszawa #odchudzanie warszawa 

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2