Alicja Kalińska SetPointDyrektor Centrów Dietetycznych SetPoint, dietetyk, doradca żywieniowy. Specjalistka z zakresu nauki o żywieniu człowieka, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2000r.).

Doświadczenie zawodowe. Alicja Kalińska jest autorką metody nowoczesnego odchudzania stosowanej w SetPoint, wypracowanej na podstawie kilkuletniej współpracy z pacjentami. Jest specjalistką z zakresu żywienia kobiet w ciąży oraz matek karmiących, a także wpływu diety na zdrowie i urodę.

Współpracuje z salonami urody i klubami fitness. Konsultuje artykuły w prasie kobiecej i branżowej. Ekspert dietetyczny TVN Style i programu "Chcę być piękna" emitowanego na Polsacie. Stawia wysokie wymagania współpracownikom, dzięki czemu jej zespół może pochwalić się wyjątkowymi kompetencjami i osiągnięciami. Alicja bardzo łatwo nawiązuje bliski kontakt z pacjentem, co jest bardzo istotne dla efektywności kuracji dietetycznych. Artykuły jej autorstwa są prawdziwym głosem rozsądku wśród materiałów żywieniowych, na temat odchudzania w szczególności.

Przygotowane przez nią jadłospisy potrafią zachęcić do weryfikacji niewłaściwych nawyków żywieniowych nawet największych sceptyków. Jako doradca żywieniowy z jedenastoletnią praktyką i jednocześnie mama dwójki dzieci, kieruje się wypracowaną przez siebie i wielokrotnie sprawdzoną zasadą setpoint, czyli równowagi pomiędzy tym co lubimy, a tym co powinniśmy jeść.

Alicja Kalińska o sobie: "Uwielbiam kuchnię, planowanie zakupów, a nade wszystko samo gotowanie. Nie przepadam za sprzątaniem, ale gdy przychodzi moment na wielkie pichcenie, jest to też ten czas gdy kuchnia jest najczystsza. Moją słabością jest to, że nie muszę kupować słodkości, które kocham, potrafię je dość szybko wyczarować sama, we własnej kuchni. Gdy mam ochotę zgrzeszyć kulinarnie, przygotowuję ogromny tort - mus z trzech rodzajów czekolady i... zapraszam przyjaciół. Moje motto życiowe: Jak kochać to księcia, jak kraść to miliony, jak grzeszyć... to czymś obłędnie pysznym i ukochanym. A bardziej trywialnie: nie jedz tylko dlatego, że coś przed tobą leży."

 

Przeczytaj co Klienci sądzą o Alicji Kalińskiej!

 

 •  

  Pani Alicja to pełna profesjonalizmu osoba, która naprawdę potrafi pomóc i wesprzeć w trudnych chwilach. Do centrum Setpoint trafiłam z polecenia i polecono mi właśnie Panią Alicję. Odchudzanie nie należało do najprostszych ale Pani Alicja zawsze uświadamiała mi, do czego dążę i po co zawitałam do centrum więc wsparcie motywacyjne miałam zagwarantowane. Moja ostatnia wizyta miała miejsce pod koniec listopada, efekt oczywiście się utrzymuje, ponieważ moje nawyki żywieniowe są już zupełnie inne i ta ich zmiana z pewnością nie pozwoli mi przytyć. Polecam osobom, które potrzebują dodatkowego bodźca motywacyjnego i zdrowej diety.

  Monika B

 •  

  Pod wrażeniem Pani Ali oraz całego centrum Setpoint byłam już na pierwszym spotkaniu – rzeczowa, szczera, z dużą dozą empatii, wesoła z poczuciem humoru. Nie spostrzegłam się, jak szybko nasza rozmowa minęła. Pani Ala wzbudziła od razu moje zaufanie, z uwagą słuchała, co mówiłam, skrupulatnie notowała. Jednak to nie najważniejsze tak naprawdę, najistotniejszy jest fakt, że dieta ułożona dla mnie naprawdę działa, z wizyty na wizytę widać rezultaty. Jestem po 4 miesiącach diety, mój wynik 18 kg mniej bez radykalnych wyrzeczeń. Dziękuję

  Maria W.

 •  

  Do Pani Alicji trafiłam 4 lata temu. Była to moja 1wsza w życiu dieta, a zatem zależało mi aby była prosta i skuteczna. Taka właśnie się okazała. Mogłam jeść wszystko, nie musiałam liczyć kalorii ani eliminować z jadłospisu jakichś konkretnych kategorii produktów. Skutek był widoczny. Sama Pani Alicja jest osobą bardzo profesjonalną i konkretną, a przy tym niezwykle miłą i ciepłą. Nie stosuję już dokładnie zalecoonej diety lecz nadal regularnie odwiedzam Setpoint w celu skontrolowania wagi. Każda wizyta i rozmowa z p.Alicją to zastrzyk pozytywnej energii. To już nie tylko spotkanie z dietetykiem ale również psychologiem a nawet przyjaciółką. Gorąco polecam.

  Katarzyna H

 •  

  Z pełną świadomością polecam P. Alę Kalińską za pełen profesjonalizm, super jadłospis/przepisy dzięki którym nie tylko schudłam ale także nauczyłam się gotować super rzeczy nie spędzając przy kuchni całej wieczności. Nie powiem, na początku było ciężko, trochę bolała niemożność jedzenia wszystkiego na co ma się ochotę - mija po pierwszych dwóch tygodniach. Mi osobiście rekompensowała spadająca co dwa tygodnie wskazówka na wadze. Przepisy które tworzy Pani Ala są smaczne, niepowtarzalne oraz co najważniejsze dla mnie, nie muszę się zastanawiać ile czego - wszystko mam napisane a czas który spędzam przy kuchni to pomiędzy 20 a 40 minut. Pani Ala jest bardzo ciepłą osobą, zaangażowaną oraz poświęconą swojemu 'pacjentowi'. Poza wizytami co dwa tygodnie zawsze super kontakt zarówno telefoniczny jak i mailowy, dziękuje Pani Alu.

  Aneta