co jeść w pracy, dietetyk warszawa, setpoint, Pamiętaj, że w pracy spędzasz aż 8 godzin, co oznacza, że musisz zjeść co najmniej 2 posiłki. Regularność to podstawa, jedz co 3-4 godziny, a unikniesz spowolnienia materii i zachowasz energię na cały dzień. W czasie pracy powinieneś zjeść posiłek główny, najlepiej w postaci ciepłego, jednodaniowego obiadu. Skorzystaj z oferty pobliskich stołówek i restauracji. Wybieraj dania lekko strawne - unikaj potraw smażonych. Twój talerz powinien...

 

dietetyk warszawa

...w ¼ składać się z produktu białkowego (mięso, ryba), w ¼ z dodatku zbożowego (ryż, ziemniaki, kasza) i w ½ z warzyw zarówno w postaci surowej jaki i gotowanej.

Jeśli nie masz możliwości zjedzenia obiadu w pracy zabieraj ze sobą posiłek przygotowany wcześniej w domu. W zupełności wystarczy tu sałatka (np. z makarony z dodatkiem kurczaka i jarzyn), czy kanapka (pełnoziarniste pieczywo+ser/wędlina+dowolne warzywa).

Zawsze miej pod ręką przegryzkę w razie pojawienia się nagłego uczucia głodu. Wybieraj świeże i suszone owoce, orzechy (wystarczy garść), czy niskotłuszczowe jogurty. Nigdy nie przechowuj w biurku batonów, nie ma pokusy- nie ma grzechu. :-)

Stało się! Nie masz nic do jedzenia pod ręką, a czujesz przejmujący głód, szybko biegniesz do sklepu i co wybierasz? W takiej sytuacji zdecyduj się się na zupę z kartonu, lub gotową kanapkę (unikaj tych z majonezem-jest bardzo kaloryczny).

Jeśli pracujesz nocą nie bój się późnej kolacji. Pamiętaj jednak, że mimo czuwania organizm nocą zwalnia pracę przewodu pokarmowego, a co za tym idzie spada efektywność trawienia. W związku z tym kolacja nie może być zbyt obfita. Nie powinna ona zawierać produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce (np. czerwone mięso), a także wzdymających warzyw (kapusta, brukselka, fasola). W trakcie nocnej zmiany możesz pozwolić sobie dodatkowo na 1-2 lekkie przegryzki.

Nigdy nie wychodź z domu bez śniadania. Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, gdyż poprzez podniesienie poziomu glukozy zapewnia energię na start! Po nocnym wypoczynku najlepiej zdecyduj się na śniadanie obfitujące w węglowodany złożone oraz świeże warzywa i owoce. Dobrym rozwiązaniem jest musli (najlepiej przygotowywane samodzielnie) z mlekiem i owocem sezonowym.

Brakuje Ci energii więc sięgasz po kawę, obficie dodajesz pełnotłustego mleka i cukru. Czy wiesz, że taka kawa może dostarczać nawet do 200kcal? Poza tym kofeina zawarta w kawie w nadmiarze zamiast pobudzenia wywołuje niepokój i rozdrażnienie. Co zrobić? Ogranicz się do dwóch kaw dziennie, z dodatkiem mleka odtłuszczonego, bez cukru. Świetne właściwości pobudzające ma także zielona herbata, która dostarcza także cennych przeciwutleniaczy- substancji neutralizujących wolne rodniki.

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2
newsletterbok1

 Zapisz się na newsletter SetPoint Twój Dietetyk!