dietetyk opinie, puszyści, dieta przepisy, dieta, diety, analiza składu ciała, nadwaga, otyłość, indywidualny program żywieniowy, plan dietetyczny, skuteczne odchudzanie, skuteczna dieta, metoda setpoint, Zadbany wygląd, witalność i troska o zdrowie nie są wyłącznym przywilejem kobiet, a mimo to ciągle zbyt mało mężczyzn dba o prawidłową dietę, kontrole u lekarz, kondycję... Dla wielu Panów „przesadne” dbanie o siebie jest niemęskie i zbyt czasochłonne. Przedstawiciele płci męskiej często nie pamiętają, że mocne i zdrowe paznokcie, gładka skóra i lśniące włosy to nie tylko doskonały wabik na kobiety, ale ...

dietetyk opinie, puszyści, dieta przepisy, dieta, diety, analiza składu ciała, nadwaga, otyłość, indywidualny program żywieniowy, plan dietetyczny, skuteczne odchudzanie, skuteczna dieta, metoda setpoint,

 

Panowie FB

... również odzwierciedlenie stanu ich zdrowia. Jak to się dzieje, że na kawę Panowie zawsze znajdują czas, a na inne napoje go nie starcza... Po głębszym zastanowieniu zapewne nie jeden mężczyzna dojdzie do wniosku, że wypił wystarczającą ilość płynów w ciągu dnia, 3-4 kawy a wieczorem piwo...Wniosek jest jeden zamiast nawodnić swój organizm pozbawia go wody. Kawa, mocna herbata i alkohol maja działanie moczopędne,  a tym samym wypłukują niezbędne dla zdrowia minerały np. wapń, potas i magnez. Nie należy oczywiście rezygnować z kawy, warto jednak ograniczyć jej ilość do maksymalnie trzech filiżanek dziennie, najlepiej z 1,5% mlekiem.

W ciągu dnia warto by każdy mężczyzna sięgał po wodę mineralną, zieloną i owocową herbatę. Podczas upałów doskonała będzie woda z dodatkiem świeżej mięty i cytryny, która doskonale gasi pragnienie. Picie 2-2,5 litra płynów dziennie sprawi, że skóra będzie nawilżona i jędrna.

Aby zachować młodość i zdrowie na dłużej należy również spożywać dziennie około pól kilograma warzyw i owoców. Są one doskonałym źródłem przeciwutleniaczy – beta-karotenu, który w organizmie jest przekształcany w witaminę A, dodatkowo warzywa i owoce to bogactwo witaminy C oraz E.

Składniki odżywcze w nich zawarte opóźniają procesy starzenia i zapobiegają uszkodzeniom skóry (kolagenu) spowodowanym przez wolne rodniki.
Jeżeli życiu mężczyzny często towarzyszą różne choroby, dużo ćwiczy a dodatkowo nie stroni od alkoholu i papierosów... powinien koniecznie znaleźć miejsce w codziennej diecie na owoce i warzywa.

Warto sięgać po brokuły, brukselkę, czerwoną paprykę, truskawki, winogrona, morele, cytrusy, wybór jest niemalże nieograniczony.

Dodatkowo warzywa i owoce są źródłem likopenu, przeciwutleniacza, który występuje głównie w pomidorach i ich przetworach, czerwonych grejpfrutach i arbuzach. Wpłynie on korzystnie na tempo starzenia skóry.

Większość panów kontakt z rybami ma jedynie, gdy wiszą na haczyku ich wędki.
Swoją niechęć do ryb często tłumaczą niewygodą ich spożywania czy awersją do zapachu.
Ryby są cennym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które poza zbawiennym wpływem na układ krwionośny, mają zdolność zatrzymywania wody w naskórku.

Jeżeli mężczyzna cierpi z powodu suchej i podatnej na podrażnienia skóry warto się zastanowić czy w codziennym menu swoje miejsce mają warzywa strączkowe np. fasola, bób czy groch. Są one doskonałym źródłem białka i wielu niezbędnych składników odżywczych.
Ich zaletą jest dostępność przez cały rok w postaci świeżej, mrożonej oraz suchych nasion.

Zmorą nie tylko kobiet, ale również mężczyzn są często słabe i wypadające włosy, szczególnie po zimie. Może to być sygnał, że czas najwyższy zmienić dietę i uzupełnić niedobory składników odżywczych. Tracenie sierści po zimie jest właściwością zwierzątek
futerkowych...

Nabiał, jaja, ryby, chude mięso i przetwory zbożowe zawierają aminokwasy siarkowe: metioninę i cystynę, które dostarczają siarkę potrzebną do wytwarzania głównego budulca włosów i paznokci - keratyny.

Na kondycję włosów i paznokci wpływ mają również krzem, magnez, cynk, wapń i żelazo. Regularne spożywanie chudego mięsa, orzechów, pestek dyni, ryb, owoców morza oraz mleka i jego przetworów sprawi, że włosy będą i mocne i lśniące.

Długość życia ludzi wydłuża się niemalże z roku na rok. Kobiety zazwyczaj żyją dłużej od mężczyzn. Wynika to z większej dbałości o zdrowie, dietę i aktywność fizyczną.

Drodzy mężczyźni czas wziąć się za siebie i dorównać kobietom w zdrowiu...

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2
newsletterbok1

 Zapisz się na newsletter SetPoint Twój Dietetyk!