setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie

Niemożliwe? A jednak! Wbrew szeroko rozpowszechnionej opinii, na diecie wcale nie trzeba być głodnym! Prawidłowo skomponowana dieta odchudzająca z odpowiednim rozkładem posiłków w ciągu dnia, dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i zapewnia uczucie sytości...

setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie

 ... Co więcej, jest skuteczna i trwała – po takiej diecie nie ma mowy o efekcie jo-jo. Warto pamiętać, że dieta to nie kilkutygodniowe czy kilkumiesięczne katusze, ale zdrowy i przyjemny styl żywienia na całe życie. Należy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby już co dzień widzieć się w lustrze uśmiechniętą postać o smukłej sylwetce.

Przede wszystkim regularność.

To klucz do sukcesu niemal we wszystkich dziedzinach życia, otwierający drogę także do odchudzania. Powinniśmy zatem jeść niedużo, a często, czyli 4-5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-4 godzin (optymalnie 3 godziny przerwy między posiłkami). Godzinowy czas posiłków należy dopasować indywidualnie do własnego trybu życia.

Nie jest prawdą to, że ostatni posiłek należy zjeść do godziny 18:00. Gdyż to nie odpowiednio ustawione wskazówki zegara, a tryb życia (w tym pora snu) decyduje o czasie spożywania posiłków. Ostatni posiłek należy zjeść nie później niż 2-3 godziny przed snem, dlatego jeśli należysz do nocnych marków i głowę do poduszki przyklejasz np. dopiero około północy, kolację możesz zjeść z czystym sumieniem ok. 21:00.

Dieta powinna być urozmaicona.

Na zawsze możesz porzucić diety jednoskładnikowe, w których dominuje jeden produkt, zaś cała gama innych jest odrzucana. Do takich diet należą m.in. dieta makaronowa, dieta kapuściana, dieta jabłkowa itp. Takie diety nie tylko nie zapewniają wszystkich składników pokarmowych, ale przede wszystkim są trudne do stosowania z powodu monotonni. Jeżeli każde spożyte danie będzie urozmaicone i pełnowartościowe, nie będziemy odczuwać głodu pomiędzy posiłkami, co pozwoli na eliminację pojadania, sprzyjającemu tyciu.

Pamiętać należy zatem, aby w jadłospisie znalazły się produkty zbożowe, warzywa, owoce, produkty mleczne, ryby i/lub mięso, dodatek tłuszczu (np. odrobina oliwy do sałatki).

U podstawy tak skomponowanej piramidy żywieniowej znajduje się aktywność fizyczna.

Pomaga ona nie tylko w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale także zapobiega chorobom powiązanym z otyłością, takim jak np. cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Najlepiej jest wybrać ulubiony sport, przynoszący radość i sprawiający przyjemność, a w ten sposób zaobserwujemy korzystny wpływ nie tylko na wyniki badań lekarskich, ale także ogólne samopoczucie.

Do prawidłowego działania metabolizmu potrzebna jest również woda.

Warunkuje ona przebieg niemal wszystkich procesów życiowych. Dlatego picie min. 1,5l wody mineralnej powinno być naszym codziennym nawykiem.

A jak powinna wyglądać dieta „od kuchni”...?

Ważne jest, by posługiwać się właściwymi technikami kulinarnymi przy przyrządzaniu potraw. Stosujmy metodę gotowania, grillowania i pieczenia. Unikać zaś należy smażenia, szczególnie w dużej ilości tłuszczu. Warzywa gotujemy od wrzącej wody lub na parze, a sól dodajemy pod koniec gotowania.

Powyższe zasady wydają się proste i klarowne. Tylko jak to wszystko logicznie wprowadzić w nasze zabiegane życie? Kiedy znaleźć czas, by oderwać się od biurka i chociażby pomyśleć o zdrowym odżywianiu i aktywnym trybie życia? Wbrew pozorom niemożliwe staje się możliwe. Jak? Wystarczy zgłosić się do dietetyka, który indywidualnie dopasuje dietę do naszych możliwości czasowych i organizacyjnych.

Znajdziesz takiego w Centrum Dietetycznym SetPoint.

Nasi specjaliści pomogą zadbać o Twoje samopoczucie, udowadniając przy tym, że zdrowe odżywianie może być proste i smaczne. Opracowywane przez nas programy żywieniowe uwzględniają preferencje kulinarne, stan zdrowia, a także tryb życia, nawet najbardziej zajętej osoby. Spotkania z dietetykiem przebiegają w miłej, ciepłej atmosferze, a przy tym motywują do działania. Pomiędzy wizytami każdy pacjent ma możliwość kontaktu z dietetykiem. Programy żywieniowe przynoszą nie tylko oczekiwane rezultaty, ale także uczą prawidłowych zachowań żywieniowych.

W Centrum Dietetycznym SetPoint przekonasz się, że dieta nie składa się z samych zakazów i nakazów, nie mających żadnego przełożenia na rzeczywistość.

Jedz i chudnij z nami! Zapraszamy!

Zadzwoń już dziś (22) 854-16-00 i umów się na 1 wizytę - koszty 150 PLN w tym konsultacja i pomiar.

setpoint, dietetyk warszawa, odchudzanie warszawa, poradnia dietetyczna warszawa, dieta odchudzająca, odchudzanie, dietetyk opinie

 

 

 

 

 

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2
newsletterbok1

 Zapisz się na newsletter SetPoint Twój Dietetyk!