Jak poradzić sobie przy świątecznym stole

menu-swiateczne

 

    1. Skup się na konkretach.

    Bądź realistą co możesz a czego nie możesz zrobić. Nie zakładaj, że przez całe święta nie dotkniesz nic słodkiego. Raczej zaplanuj, że każdego dnia zjesz kawałek ulubionego ciasta i tym sposobem każdego dnia możesz mieć przyjemność z próbowania czegoś nowego. Nie rezygnuj ze wszystkiego co lubisz, zwłaszcza w ten świąteczny czas, bo to zwiększa poczucie frustracji. Acha i wybieraj tylko to, co naprawdę lubisz. Czyli moja sztandarowa rada: nie jedz tylko dlatego, że coś leży w zasięgu ręki ;-)

 

Czytaj więcej...

Noworoczna metoda na walkę z nadwagą

Pozbycie się nadwagi lub wysmuklenie sylwetki to częste noworoczne postanowienia. Co raz częściej z przyjemnością słyszę również o lepszym, zdrowszym jedzeniu. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy określić swoje oczekiwania i możliwości, zaplanować i przystąpić do realizacji.

 photodune-3989041-apple-zip-xs

Gdy chcemy schudnąć, zazwyczaj przystępujemy do realizacji z dnia na dzień, bez żadnego planu i trzymania się zasad. Takie działanie grozi rezygnacją z osiągnięcia zamierzonego celu lub szybkim nawrotem nadwagi w wyniku jo-jo po uzyskaniu upragnionych efektów. Dlatego zanim przystąpimy do odchudzania, należy zastanowić się, jaki jest nasz cel, co chcemy osiągnąć, jakimi metodami tego dokonać, a następnie przygotować szczegółowy plan działania.

Czytaj więcej...

Sposoby na dietetyczne i smaczne posiłki w diecie cukrzycowej.

dieta cukrzycowa setpointSposoby na dietetyczne i smaczne posiłki w diecie cukrzycowej. Dieta jest jednym z podstawowych narzędzi w leczeniu cukrzycy. Jej głównym założeniem jest niska kaloryczność, mimo to może być smaczna i urozmaicona, o czym świadczą propozycje potraw przygotowane przez Alicję Kalińską, dietetyka z poradni SetPoint.

Czytaj więcej...

Odkryj SetPoint

setpoint panele

zap2
newsletterbok1

 Zapisz się na newsletter SetPoint Twój Dietetyk!